Na úvodní stránku
mail

PartneřiÚvodní stránka

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Články vybrané z archivu:

První narozeniny plzenskonakole.cz - jaké to bylo?

news

První narozeniny si většina z nás spojuje s fotografií u narozeninového dortu. I my jsme připravili dort, nebo vlastně dva - cukrářský dort a babiččinu narozeninovou buchtu to proto, aby se na každého dostalo. Nejdříve jsme si natrénovali společné foto u kašny, pak si nás fotografové od novin přesunuli na vedlejší trávník. Teprve potom jsme nakrojili oba dorty. Přitom jsme bilancovali první rok a diskutovali o dalších plánech.

 

Aktualizace: 21.08.2008

Portál plzenskonakole.cz oslaví první narozeniny

news
Ani se tomu nechce věřit, ale tento týden tomu bude rok, co byl spuštěn regionální informační portál pro cyklisty plzenskonakole.cz. Za rok si vybudoval síť čtenářů, příznivců i spolupracovníků. Ty všechny zvu na narozeninové setkání. Pro účastníky bude připraven dort opravdu webovský. Pokud jej chcete vidět, nebo dokonce ochutnat, přijďde na sraz k Západočeskému muzeu. Aktualizace: 18.08.2008

Výlet s cykloRADKOU tentokrát k vrtulníkům v Líních

news

Výlety na kole připravuji pro kamarády už několik let. V létě jezdíváme delší trasy, často více než sto kilometrů za den, v zimě tak 50-60 km. Není proto divu, že když v létě připravím kratší výlet na kole, přiláká to větší množství cyklistů. Pokud ještě přidám zajímavý cíl a vyjde počasí, sejde se už pěkný peloton. Po lednové vyjížďce za vrtulníky letecké záchranky do Líní, jsem tuto akci na přání těch, co první termín zmeškali, zkusila zopakovat. A jaké to bylo?

 

Aktualizace: 17.08.2008

Plzeň má konečně ubytování se značkou Cyklisté vítáni

news
Na vrcholu cyklistické sezóny přibyla v Plzeňském kraji další zařízení se značkou Cyklisté vítáni. V Plzni se mohou značkou s rozesmátým kolem pochlubit hned dva hotely. Ke stávajícím většinou ubytovacím zařízením (hotely, pension a kemp), z nichž dvě mohou používat také značku pro svoji restauraci, přibylo celkem šest nových: dva hotely v Plzni, pension v Bělé nad Radbuzou, horská chata a bike park na Špičáku a hostinec v Chodské Lhotě. Celkem může v našem kraji tuto značku používat již 15 zařízení. Aktualizace: 15.08.2008

Ve Vrhavči otevřeli další část cyklostezky na cyklotrase 38

news
Cyklotras máme v našem kraji již dost, o to víc potěší, když někde přibyde cyklostezka. Pokud to není jen osamocený kousek, ale je to součást delší trasy pro cyklisty, můžeme jen zajásat. Dvakrát pak, když cyklostezku buduje malá obec, jejíž rozpočet je vůči nákladům na vybudování stezky jen dvakrát větší. Nově otevřený úsek u Vrhavče je součástí cyklotrasy č. 38 ze Železné Rudy přes Klatovy do Švihova. My ji projeli. A jaké to bylo? Aktualizace: 14.08.2008

Nová cyklostezka v ulici E. Beneše v Plzni otevřena

news

Celkem 440 metrů nové obousměrné cyklostezky bylo dnes otevřeno v ulici Edvarda Beneše v Plzni. Za účasti novinářů, zástupců Správy veřejného statku města Plzně, která zadávala jménem města projekt i realizaci stavby jsme se po nově otevřené stezce projeli i my. Co cyklistům v Plzni přinese?

 

Aktualizace: 11.08.2008

Bikepark na šumavském Špičáku láká adrenalinové cyklisty

news
V sobotu 9. srpna byl slavnostně zahájen provoz KONA BIKEPARKU firmy Sport servis spol. s r.o. na šumavském Špičáku. Přestože v noci pěkně zapršelo, počasí se během dopoledne umoudřilo a jezdci mohli vyjet na trať. Co si vlastně představit pod pojmem Bike park a komu je vlastně určen? Zjišťovali jsme za vás.

 

Aktualizace: 10.08.2008

Na kole po lávce přes rybník Ohradu v Chanovicích

news

Jízda na kole nebo na naloženém trakaři ve dvojicích přes křivolakou lávku vedoucí necelý půlmetr nad hladinou rybníka Ohrady v Chanovicích - to byla podívaná pro lidi z blízkého i vzdáleného okolí. Na akci, která se koná jen jednou za dva roky jsme se, jak jinak než na kolech, zajeli podívat i my. Pořádal ji v neděli 3. srpna Sbor dobrovolných hasičů Chanovice.

 

Aktualizace: 05.08.2008

Zájem o brdský cyklobus plzeňské ČSAD mile překvapil

news

Lákavá destinace a vhodný spoj - to je to, co přinesl pro letošní sezónu cyklistům Brdský cyklobus. Od 21. června jezdí o víkendech údolím řeky Úslavy přes Spálené Poříčí po úpatí Brd až do Rožmitálu. Cyklistům umožnil pohodovou cestu do vyšších poloh, odkud mohou projet nově vyznačené cyklotrasy ve vojenském újezdu Brdy, které jsou přístupné právě o víkendech. ČSAD autobusy Plzeň mohou být spokojené - zájem cyklistů předčil jejich očekávání.

 

Aktualizace: 30.07.2008

Také bloudíte kvůli špatnému cykloznačení?

news

Pokud jezdíte na kole každý den jako já, určitě vnímáte ty začmárané, otočené či zohýbané nebo dokonce chybějící cykloznačky. Také vás štve, že někdo poškozuje to, co má sloužit všem? Tedy všem těm, co se pohybují na kole, abych byla přesná. Pokud nechcete zůstat jen u nadávání na neznámého vandala, udělejte sami něco pro to, aby se situace zlepšila!

 

Aktualizace: 24.07.2008

Bezdružická lokálka pro cykloturisty

news
Místní železnice neboli lokálka - samo slovo o sobě vyvolává romantické představy a vzpomínky nejednoho trapera, turisty a příznivce stříbřitých linek kolejí, procházejících nenásilně venkovskou krajinou. Jednou z nejpůvabnějších českých lokálek je trať z Pňovan přes Konstantinovy Lázně do Bezdružic, vedoucí do kraje romantických zřícenin hradů, minerálních pramenů, hluboce zaříznutých údolí, lesů plných hub a mnoha kilometrů pěkných cyklotras. Zvídavý cykloturista tu má co objevovat.
Aktualizace: 15.07.2008

Cyklostezka Karlovarská – Gerská otevřena

news
V minulých týdnech byla dokončena cyklostezka podél úseků ulic Karlovarské a Gerské na plzeňském Severním předměstí. Nová komunikace umožňuje obsluhu části sídliště, která leží mimo dosah průtahu cyklostezky č. 35, propojuje jej po přirozené ose a napojuje na stávající síť. Je vedena v drtivé většině jako jednosměrný cyklopruh zřízený na úkor chodníku, jen v prostoru autobusové zastávky Karlovarská jako společná stezka pro chodce a cyklisty. Následující článek novou stezku podrobně popisuje a upozorňuje na některá nepříjemná či nebezpečná místa. Aktualizace: 14.07.2008

Nové cyklotrasy v mikroregionu Radbuza

news

Značených cyklotras v našem kraji přibývá. Místa, kde dříve značené trasy chyběly, se postupně zaplňují. Po šesti nových cyklotrasách vyznačených a slavnostně otevřených letos koncem jara na Kralovicku a dvou trasách vedoucích přes Vejprnice, přibydou letos v létě další cyklotrasy i na jihozápad od Plzně. Sedm nových cyklotras se právě vyznačuje v mikroregionu Radbuza.

 

Aktualizace: 14.07.2008

Nová cykloprohlídka lákala i přes nepřízeň počasí

news
Přestože počasí v sobotu ráno neslibovalo slunečný den, sešlo se na srazu u infocentra vedle radnice sedmnáct cyklistů, kteří posléze vyjeli na zcela nový prohlídkový okruh „Povodím Radbuzy”. Známé i téměř neznámé zajímavosti na trase přilákaly milovníky cyklovýletů. Měli se na co těšit. Na trase je čekaly předem domluvené prohlídky historických objektů i jiné zajímavosti spolu s výkladem průvodce. Jak se ukázalo, některými z cest, kterými skupinu cyklistů provedla průvodkyně, jeli účastníci poprvé. Aktualizace: 13.07.2008

Mistr světa v jízdě na vysokém kole zakončil v Plzni 11. etapu RI okna TOUR

news
Devítinásobný mistr světa v jízdě na vysokém kole, který mimo jiné projel za 28 dnů napříč severní Amerikou (4356 km), v letech 2005 - 2007 v režimu profesionálů absolvoval nejslavnější cyklistické závody světa - Tour de France, Giro d´Italia a La Vuelta Espana a je držitelem několika světových rekordů, v podvečer přijel do Plzně v doprovodu plzeňských cyklistů, kteří mu vyjeli na kolech naproti do Rokycan. Josef Zimovčák v Plzni končí jedenáctou a začíná dvanáctou etapu RI okna tour 2008. Aktualizace: 08.07.2008

Výzva - hledáme cyklisty komparsisty

news

Pokud si chcete vyzkoušet, jak se jezdí na kole na kameru, přidejte se do našeho natáčecího pelotonu cyklistů. Hledáme cyklisty-komparsisty pro natáčení do regionálního TV vysílání. Natáčet se bude ve všední dny i o víkendech od 7.června - termíny natáčení se přizpůsobí počasí a natáčecímu štábu.

 

Aktualizace: 03.07.2008

Fotografujte cyklostojany a koloviště

news
Pokud vyrážíte na dovolenou a máte s sebou fotoaparát, zkuste zachytit nějaké nápadité řešení pro parkování kol jinde v Čechách či v zahraničí. Může se stát inspirací pro naše výrobce a pomůže tak zlepšit podmínky pro parkování kol. V zahraničí občas narazíte i na "koloviště" - tedy parkoviště pro spoustu kol. Koloviště jsou krytá nebo v podzemí, jedno či dvoupatrová - i tato řešení mohou být inspirací pro naše české poměry. Fotografii nejlepšího řešení po prázdninách oceníme cyklistickým dárkem a zveřejníme na našem portále.
Aktualizace: 02.07.2008

Pro bezpečnost cyklisty i jeho kola

news
I přes velice teplé odpoledne se vydala skupina cyklistů s městskými strážníky na kolech od Infocentra vedle plzeňské radnice na Slovany. Krátká trasa s v Plzni dosud nevídaným zakončením před slovanskou radnicí. Občanské sdružení Plzeňsko na kole a Preventivně informační skupina Policie ČR v Plzni zde připravili program zaměřený na bezpečnost cyklistů i jejich kol. Správné parkování, bezpečné cyklostojany, úskalí pojištění kol, množství dotazů policistům a na závěr užitečný dárek od Policie - zámek na kolo. Aktualizace: 25.06.2008

Odpolední vyjížďka na kole pro bezpečnost

news

Bezpečnost na kole je pro mnohé cyklisty to nejdůležitější - chtějí jezdit po cyklostezkách, kde nejezdí auta, chtějí parkovat kola tak, aby jim je nikdo neukradl a chtějí chránit sebe i své děti před následky možné nehody. Jak eliminovat tato rizika se mohou dovědět na speciální vyjížďce pořádané občanským sdružením Plzeňsko na kole společně s Policií ČR a Městskou policií v Plzni v úterý 24. června 2008 odpoledne.

 

Aktualizace: 19.06.2008

Od června do září bude jezdit brdský cyklobus

news

ČSAD autobusy Plzeň a.s. zavádí pro letošní letní sezónu linku pro cyklobus. Od 21. června do 14. září 2008 bude společnost ČSAD autobusy Plzeň a.s. na lince č. 440555 z Plzně přes Spálené Poříčí, Míšov a Rožmitál pod Třemšínem do Příbrami a zpět nabízet novou službu - cyklopřívěs. Přívěs pojme 12 kol ovšem v případě zájmu větší skupiny cyklistů o přepravu doporučujeme provést rezervaci.

Aktualizace: 11.06.2008
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9