Na úvodní stránku
mail

PartneřiMAPA_NejNaVýlety
Úvodní stránka

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Tulipánové cyklostojany rozkvetly ve ŠKODA sport parku

news

Po úspěšné realizaci cyklostojanů u galerie Dvořák v Plzni na Slovanech se Městský obvod Plzeň 2 - Slovany rozhodl instalovat další stojany na kola nového typu do ŠKODA sport parku u plzeňské vodárny. Veřejně přístupný areál s oválem pro in-line bruslaře, U-rampou pro skateboardisty, lezeckou stěnou a hřišti pro plážový volejbal je totiž hojně navštěvován kolaři. Kolem parku vede cyklostezka, která patří v Plzni k nejfrekventovanějším. Míst pro zaparkování kola je tu zejména v létě nedostatek. Nabízené tvarové řešení „tulipánového" stojanu bylo navrženo přímo do zelených parkových ploch. A jak vzniklo?

 

Aktualizace: 22.05.2009

Před sezónou shánějí cyklostojany - jaký je ten pravý?

news

S blížící se sezónou mne kontaktuje stále více majitelů různých zařízení s žádostí o rady kde a jak pořídit vhodný cyklostojan, kam ho umístit a jak ho dobře instalovat. Přiznám se, že mne ten zájem  těší.  Bezpečné parkování kol je jedním z projektů, kterým chce naše občanské sdružení Plzeňsko na kole přispět ke zlepšení podmínek pro cyklisty. Co to všechno obnáší?

 

Aktualizace: 12.03.2009

Na kole ze Spáleného Poříčí - na výlet či na víkend?

news
Plánujete si dovolenou s rodinou či kamarády na kole? Pro ty, co si ještě neprojeli nové trasy kolem Padrťských rybníků, připravilo půvabné podbrdské městečko Spálené Poříčí komplexní nabídku - balíček tří tras a služeb pro cyklisty. Tento Spálenopoříčský cyklobalíček má tištěnou i internetovou podobu, které se vzájemně doplňují. Má přilákat hlavně cyklisty z jiných míst z České republiky třeba na prodloužený víkend. Tipy na pěkné výlety nabízí i Plzeňákům. Do Poříčí se mohou od 14. června dopravit Brdským cyklobusem.  Aktualizace: 19.02.2009

Cyklostezka nebo cyklotrasa? Jaký je v tom rozdíl?

news

Také tápete v odborné terminologii cyklistických komunikací? Nejspíš nejste jediní. Přitom každý z těchto výrazů má svůj přesný význam. S cyklostezkami i cyklotrasami se setkáte jak v terénu, tak v mapách. Je dobré vědět, jak se označují i čím se vlastně tato zdánlivě velice podobná slova významově liší.

Aktualizace: 24.08.2007
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19