Na úvodní stránku
mail

PartneřiÚvodní stránka

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Články vybrané z archivu:

Na kole v závodním tempu si na Plzeňsku letos užijete

news
Sportovní cyklistické kluby z Plzeňska pro letošní sezónu připravily několik seriálů závodů pro cyklisty amatéry. To své si v nich najdou silničáři i bikeři. Cykloklub Plzeň bude letos opět pořádat Plzeňské časovky 2009, Plzeňská amatérská liga (P.A.L.) pořádá sérii závodů cross country BECKER cup 2009 a GIANT LIGA pak představuje nejprestižnější  silniční sérii kriterijních závodů v Čechách. Co bude letos jinak nebo úplně nově? Aktualizace: 02.04.2009

Může se Plzeň cyklisticky srovnat s Prahou?

news
Právě takovou otázku si můžete položit, pokud si  prohlédnete výstavu „Praha cyklistická - návod k použití”, která měla v pondělí vernisáž v Praze. Pokud jste se do Prahy nedostali a v nejbližší době to neplánujete, můžete si výstavu prohlédnout virtuálně. Můžete tak srovnávat. Rozdíly mezi jednotlivými městy v ČR existují a to nejen mezi Prahou a Plzní. V čem jsou v Praze dál a v čem hraje prim Plzeň, to si uvědomíte, když si prohlédnete tuto výstavu. Něco vám napoví i naše fotografie... Aktualizace: 19.03.2009

Jeďte po cyklostezce - ale kudy na ní vjet?

news

Mnozí řidiči, ale i chodci žijí v domnění, že v zimě na kole nikdo nejezdí. Chodci si to mašírují po pruzích pro cyklisty, řidiči parkují u vjezdů na stezky. Co s tím?

 

Aktualizace: 05.03.2009

Není kolo jako kolo aneb na čem teď jezdím a proč

news

Když venku leží sníh, na kolo to moc neláká. O to víc času bývá na sledování novinek či výběr nového kola. Také již uvažujete o novém kolečku? I když si můžete říkat, že to, na kterém dosud jezdíte, je postačující, o tom, že vývoj se pohnul dál vás může přesvědčit jen nové kolo. Stojí to ale za to? Nabízím své zkušenosti se srovnáním.

 

Aktualizace: 20.02.2009

Z Klabavy do Rokycan po nové cyklostezce

news

Mezinárodní cyklotrasa číslo 3 (CT3) vede z Plzně až na hranice se Středočeskýcm krajem již zvětší části mimo silnice. Jeden z posledních úseků, kde je ještě CT3 značená po silnici, je úsek z Klabavy do Rokycan. I tam by ale letos dobrovolné sdružení obcí mikroregionu Horní Berounka - Povodí Klabavy chtělo vybudovat cyklostezku. Kudy povede a jak bude vypadat?

 

Aktualizace: 04.02.2009

Pro inspiraci na cyklodovolenou jeďte na Holiday World

news

Že na kole teď nejezdíte? I přesto bych pro vás měla tip na výlet. Tento víkend můžete v Praze navštívit veletrh cestovního ruchu Holiday World. Každý, kdo se zabývá cestovním ruchem, by ho měl navštívit - proto jsou první dva dny vyhrazeny pro odbornou veřejnost. Sobota a neděle patří již i veřejnosti a tak se i vy můžete vydat za inspirací pro Vaši další cyklodovolenou.

 

Aktualizace: 02.02.2009

Měli nápad - dovolenou na kolech se třemi malými dětmi

news

Když byla moje dcera malá, vozila jsem ji na kole na sedačce. Vždy to ale byly jen krátké cesty po Plzni nebo do jejího okolí. Přiznám se, že i pro mne byla představa cyklovýletu na kolech se třemi malými dětmi poněkud nepředstavitelná. Teď už ale znám rodiny, které takto absolvují několikatýdenní dovolenou. Jedna z nich bydlí v Hůrkách u Rokycan. Michal a Petra Ivasienkovi přijali mé pozvání k rozhovoru i se svými třemi dcerami - osmiletou Barčou, pětiletou Kačenkou a tříletou Aničkou. Jak dostali nápad jet všichni na kolech až pod Mt. Blanc?

 

Aktualizace: 18.01.2009

4. národní cyklokonference bude v Královéhradeckém kraji

news
Pro ty, co se zabývají podporou cyklistiky mám dobrou zprávu - chystá se další národní cyklokonference ČR, která se tentokrát uskuteční v Královéhradeckém kraji. Po šumavském Srní, jihočeské Hluboké a moravských Velkých Karlovicích se tentokrát odbornící z privátní sféry, úředníci i zástupci neziskového sektoru sejdou ve Špindlerově Mlýně. Čekají je dva dny plné inspirativních přednášek a setkání a poté další tři dny exkursí na kolech po cyklostezkách. Jaké je téma letošní cyklokonference? Aktualizace: 15.01.2009

Plzeňák na kole ve Västerås

news

Ještě v létě s námi podnikal objevitelské cyklovýpravy po Plzeňsku a v Českém lese. V polovině srpna ale odjel na studijní pobyt do švédského Västerås, kde strávil čtyři měsíce, z toho tři na kole. Jaké jsou jeho dojmy jsem pilně vyzvídala už při ICQ komunikaci, když byl na severu. Teď je Vojta Liška, student západočeské univerzity, zpátky v Plzni a já se ho zeptala na jeho cyklistické zážitky ze Švédska.

 

Aktualizace: 07.01.2009

Silvestr na kolech

news
S blížícím se koncem roku je tu cyklistické bilancování. Kolik jste ujeli, kde byli, kam vystoupali. Naše skupinka cyklistů na kolech i pěších tentokrát měla za cíl nově otevřený sportpension Pohoda v Letkově. Nedávno získal certifikát Cyklisté vítáni a tak jsme vyjížďku spojili i s předáním tabulky Cyklisté vítáni pan Kraftovi, spolumajiteli pensionu. Kdo přijel či přišel, mohl kromě dobrého jídla a pití získat také krásné knížky, které do kilometrické dražby věnovalo plzeňské nakladatelství CYKLOKNIHY manželů Říhových.  Aktualizace: 31.12.2008

V zimě na kole - zkusili jste?

news

Už od podzimu dostávám od lidí opatrné otázky „Ještě jezdíš/jezdíte na kole?” S úsměvem odpovídám "Jezdím po celý rok, v mrazu i na sněhu, jen ne tolik jako v létě." Pak ještě šibalsky dodávám „Jen když je náledí, tak nejezdím. To jsem se ještě nenaučila...” Byly doby, kdy bych se podobně ptala zimních cyklistů i já. Pak jsem ale zkusila jezdit i přes zimu a zjistila, že je to mnohdy příjemnější než na podzim, když jsou cesty na blátě pěkně kluzké. Proč?

 

Aktualizace: 27.12.2008

V Plzni bylo otevřeno šumavské infocentrum

news
Chystáte se na kole na Šumavu? Na kole, pěšky, či na lyžích - pro všechny zájemce jsou připraveny informace a propagační materiály v novém Informačním centru Bavorský les - Šumava v Martinské ulici v Plzni. V pondělí 22. prosince zde bylo otevřeno za účasti zástupců české i bavorské strany první české infocentrum poskytující komplexní informace pro návštěvníky jedné z nejoblíbenějších turistických destinací v Čechách i Německu. Aktualizace: 26.12.2008

Vánoční cyklojízda

news

O tom, že v Praze pořádají cyklojízdy mnohem častěji než v Plzni, vím už dlouho. Že ale organizují i Vánoční cyklojízdu, to jsem dlouho nevěděla, takže když mi přišlo pozvání ze sdružení AUTO*MAT, řekla jsem si, že se přijdu aspoň podívat. Samozřejmě s fotoaparátem. A bylo se na co koukat!

 

Aktualizace: 19.12.2008

Nový jízdní řád ČD - co přinese cyklistům?

news

Od neděle 14. prosince 2009 vstoupí v platnost nový jízdní řád Českých drah. S novým jízdním řádem bývají spojeny i další změny - rušení či vypravování nových vlaků, změny cen jízdného či nové speciální jízdenky nebo způsob jejich nákupu. Pokusili jsme se zmapovat změny, které se cyklistů využívajících na Plzeňsku vlaky, budou týkat.

 

Aktualizace: 09.12.2008

Na kole se zimním časem často za tmy

news

S posunutím hodinek na zimní čas nám ubylo odpoledního světla. Teď v prosinci je den už dost krátký a tak ti, co dojíždí na kole třeba do práce, jezdí často za tmy. Zkušený cyklista si zajistí řádnou výbavu. Jízda za tmy má ale svoje úskalí.

 

Aktualizace: 04.12.2008

Nové mapy pro cyklisty

news

S tím, jak přibývá těch, co jezdí na kole na výlety či na dovolenou, rozšiřuje se také výběr map pro cyklisty. Mapová nakladatelství přicházejí s novými produkty. Materiály pro cyklisty ovšem vydávají také města a obce. Posvítili jsme si tedy na některé z nich, které by plzeňský cykloturista mohl využít.

 

Aktualizace: 24.11.2008

Láká německé cykloturisty Plzeňsko?

news

Turistický ruch  vytváří v České republice 3-4% hrubého domácího produktu a přibližně 5% našeho exportu. Dá se tedy říci, že tvoří významnou část  naší ekonomiky. Podle statistik však 60% příjmů z cestovního ruchu zůstává v Praze, 16% v lázeňských městech a jen 2-6% zůstává v regionech. To není mnoho, ovšem cykloturistika jde u nás v posledních letech nahoru, dovolenou na kole či s kolem si plánuje čím dál tím více Čechů. Jak je to ale s cizinci? Mají zájem o náš kraj? Co pro jejich přilákání dělá agentura CzechTourism a její pobočky v Německu?

 

Aktualizace: 17.11.2008

Vyzkoušeli jsme si skládací elektrokolo

news

Jdete si tak po chodníku do kopce a kolem vás v odděleném pásu cyklostezky prosviští cyklista na kole. Najednou se zarazíte - obvykle cyklisté, kteří vás v tomhle hrozném krpálu předjíždějí, funí a hekají, ale tenhle nic... a navíc vůbec nešlape!

 

Aktualizace: 13.11.2008

Letošní veletrh SPORT Life ve znamení elektrokol

news

Již 11. ročník cyklistického veletrhu SPORT Bike začal včera na brněnském výstavišti. Pod společným názvem SPORT  Life zde najdete hned tři veletrhy - BIKE Brno, BOAT Brno a CARAVANING Brno. Dvě velké haly věnované kolům a jejich doplňkům, další hala s testovací dráhou pro elektrokola a spousta dalších novinek přilákaly na veletrh již první den kromě profesionálů také hodně milovníků kol. A bylo se na co dívat!

 

Aktualizace: 07.11.2008

Veletrh ITEP skončil, SportLIFE v Brně začne za pár dní

news
Ledva nám skončil veletrh cestovního ruchu v Plzni, můžeme se chystat na největší tuzemský sportovní veletrh v Brně. Dva velké pavilony plné kol, to je lákadlo pro každého cyklistu. Nejde ale jen o kola - najdete zde také doplňky na své dvoukolé miláčky, sportovní oblečení a jiné věci související s koly. Letošní SportLIFE bude ve znamení elektrokol, které mají v jednom z pavilonů dokonce i zkušební dráhu. Aktualizace: 31.10.2008
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9