Na úvodní stránku
mail

PartneřiÚvodní stránka

plzenskonakole.cz

Informační portál pro ty, co chtějí objevovat Plzeň a její okolí ze sedla svého kola. Tipy na cyklovýlety, užitečné rady a aktuální informace o komunikacích pro cyklisty

Články vybrané z archivu:

Na veletrhu ITEP bude cyklistický stánek

news

Již počtvrté pořádá Plzeňský kraj veletrh cestovního ruchu ITEP. V Domě kultury v Plzni budou pro návštěvníky připraveny expozice ve třech podlažích. Na cyklisty bude letos čekat společný stánek  tří subjektů. Projektu Cyklisté vítáni, cykloturistického portálu NaKole.cz a samozřejmě i regionálního informačního portálu plzenskonakole.cz. Co vás na našem společném stánku pod záštitou Nadace Partnerství čeká?

 

Aktualizace: 20.10.2008

Americká v novém kabátě i pro cyklisty

news

Ti, co se po Plzni pohybují na kole ani tolik nevnímali zásah, kterým bylo uzavření Americké třídy z důvodu její rekonstrukce. Cyklista se protáhne všude a tak bylo vidět mezi pěšími v improvizovaných přechodech přes rozkopanou komunikaci i hodně cyklistů. S otevřením první části rekonstruované tepny města se dočkali svého i cyklisté.

 

Aktualizace: 14.10.2008

Nová cyklostezka v Chotěšově je v provozu

news

Nové komunikace na Plzeňsku vznikají v Plzni i mimo ni. Při rekonstrukcích některých komunikací se myslí i na cyklisty. Někde to jde, jinde se situace komplikuje a cyklostezka nakonec nevznikne. Jedna z posledních cyklostezek byla otevřena v Chotěšově na náměstí 1. máje, kterým prochází i cyklotrasa č. 2166.

 

Aktualizace: 10.10.2008

Něco o cyklotrampingu aneb Jak nebýt „in"

news
Zkušený cyklocestovatel Čiksika, často jezdí na kole i po západních Čechách - navštěvuje kamarády tábořící v týpí na Kosím potoce nebo doprovází na kole partu splouvající Berounku (tam jsou kopečky kolem řeky obzvláště pikantní). Běžnému dalkovému cyklistovi se trochu vymyká tím, že nepodléhá trendům současné cyklistiky. Jeho zajímavé zamyšlení cyklotrampa spolu s tipy na cesty na kole, které vyšly v Puchejři 3-4/2008 vám přdkládám k zamyšlení.

 

Aktualizace: 09.10.2008

Jak skončil Týden na kole v Plzni?

news
Týden mobility skončil 22. září. Pro registrované účastníky akce Týden na kole ovšem skončil teprve 1. října. Ti, kteří odevzdali dotazník, který měl zjistit s jakými problémy se při cestách na kole po Plzni setkávali, byli dnes v 17h slosováni a tři z nich získali věcné ceny od organizátorů - města Plzně a regionálního cyklistického portálu plzenskonakole.cz. V Informačním centru losoval slovanský místostarosta Oldřich Rozšafný. Aktualizace: 01.10.2008

Na kole do práce v kostýmku - jedině na elektrokole

news
Počty prodávaných kol jsou u nás ve srovnání s cyklisticky vyspělými státy  srovnatelné, jejich struktura je ovšem zcela jiná. Zatímco  v Holandsku nebo Německu se prodává až polovina kol pro jízdu po městě, u nás městská kola netvoří ani pět procent prodaných kol. Většinu z nich tvoří city biky, stále větší podíl získávají ovšem elektrokola. Já si s Jardou Sobotou elektrokolo vyzkoušela při jízdě po pražských cyklostezkách. Jaké byly naše zážitky? Aktualizace: 29.09.2008

Plzeň se dočkala stojanů na náměstí Republiky

news

Plzeň má krásné historické centrum, cyklisté tu mohou jezdit v protisměru v některých jednosměrkách, s parkováním pro kola to je ale zlé. Stojan na kola v historizujícím stylu, který stával před radnicí se na své místo po rekonstrukci nevrátil. Ani jeho náhradníci, přestože rekonstrukce první části náměstí Republiky, kde stával, byla dokončena již loni na jaře. Včera byly na náměstí instalovány čtyři nové cyklostojany na osm kol. Byli jsme u toho.

 

Aktualizace: 24.09.2008

Z Nové Hospody na Valchu po nové cyklostezce

news

V minulém týdnu se cyklisté projeli pro trase speciální cykloprohlídky po nových cyklostezkách v Plzni. Jedna cyklostezka ale mezi nimi nebyla. Budování cyklistického propojení Valchy s Novou Hospodou bylo totiž zahájeno až v těchto dnech. Další část městského okruhu s číslem 2151 tak získá do konce letošního roku kvalitní povrch.

 

Aktualizace: 24.09.2008

Brdský cyklobus letos už nepojede

news

Nová linka cyklobusu do Brd, která zahájila provoz letos v červnu ukončila sezónu. Provoz  víkendové linky pro cyklisty nebyl prodloužen. Co čeká na ty, kteří si Brdský cyklobus budou chtít  vyzkoušet příští sezónu? Na to jsem se zeptala  ředitele ČSAD autobusy Plzeň Miroslava Hucla.

 

Aktualizace: 19.09.2008

Cykloprohlídka po nových cyklostezkách

news

Cyklostezky v Plzni přibývají. Dříve osamocené úseky se postupně spojují a vytvářejí  koridory, kudy lze bezpečně projíždět městem. Za poslední rok bylo vybudováno několik dalších úseků, které si cyklisté projeli. Cykloprohlídka po nových cyklostezkách je již tradiční součástí cykloprogramu  Týdne mobility pořádaného městem Plzní.

 

Aktualizace: 18.09.2008

Plzeň v Týdnu mobility - včera cyklojízda dnes cykloprohlídka

news

Včera v podvečer projel Plzní peloton cyklistů, kteří chtěji zlepšit podmínky pro cyklisty v Plzni. Akce, kterou organizují Děti Země začínala u Branky v půl šesté. Dnes se na cykloprohlídku po nově vybudouvaných cyklostezkách v posledním roce vydají další cyklisté. Obě akce jsou organizovány v Týdnu mobility pro podporu jízdy na kole. Co je tedy jejich smyslem?

 

Aktualizace: 17.09.2008

Na nákup na kole? Proč ne

news

Kolo prý vlastní každý druhý obyvatel Plzně, stále je ale ve větší míře používáno jen pro rekreační jízdy. Přesto těch, co se pohybují po městě na kole, přibývá. Přibývá i cyklistů, kteří na kole nakupují. Mnozí si ale nákup na kole stále ještě nedovedou představit. Proč a co jim v tom brání? Jsou vůbec pro nakupování na kole v Plzni podmínky? Na to i na důvod proč na nákup jezdí na kole jsem se ptala nakupujících cyklistů.

 

Aktualizace: 16.09.2008

Kolo versus auto a MHD v Plzni

news

Ve čtvrtek 11. září uspořádaly Děti Země v Plzni zajímavý závod. Šlo o to, kdo se dostane nejdříve od budovy F fakultní nemocnice na Lochotíně na stanoviště č. 2 Centrálního autobudového nádraží (CAN). Soutěžily tři dopravní prostředky - auto, kolo a MHD v tomto případě reprezentovaná autobusem. Účastníci se sešli na parkovišti u FN a za účasti novinářů byl závod krátce po třetí hodině odpoledne odstartován. Slávek Hlaváč jel autem, Tereza Rajdlová autobusem a Dan Rajdl na kole. My ho dopovázeli tež na kolech, abychom měli aktuální zprávy ze startu, trasy i cíle závodu. A jak to dopadlo?

Aktualizace: 12.09.2008

Cykloprogram Týdne mobility 16.- 22. září 2008 v Plzni

news
Stejně jako v minulých letech tak i letos připravuje město Plzeň různé aktivity v rámci Týdne mobility (16.- 22. září 2008). V letošním roce se mohou na bohatý program těšit opět cyklisté. Mohou se vydat na tradiční cykloprohlídku po nově vybudovaných cyklostezkách, zúčastnit akce „Týden na kole" a také neformální besedy o cyklistice v Plzni. Navíc mohou získat zdarma mapy, drobné dárky a zaregistrovaní i cyklistické ceny. Aktualizace: 10.09.2008

Nejlepší zařízení Cyklisté vítáni v Plzeňském kraji oceněno

news

Letos poprvé bylo v Plzeňském kraji oceněno nejlepší zařízení užívající značku Cyklisté vítáni. Nadace Partnerství, která projekt k cyklistům přátelských zařízení v ČR garantuje, vyhodnocuje nejlepší zařízení v krajích již druhým rokem. Ocenění vezl 45 kilometrů peloton cyklistů z Plzně do Nepomuku. Tam jej předal majiteli hotelu U zeleného stromu panu Radku Sochorovi manažer projektu Cyklisté vítáni Petr Kazda.

 

Aktualizace: 07.09.2008

Brdský cyklobus mění jízdní řád

news

Od prvního září čekají cyklisty, kteří chtějí o víkendech využít Brdský cyklobus, změny. Na zpáteční jízdu z Příbrami bude cyklobus vyrážet již v 15.30. Mnohým cyklistům se tak zkrátí doba pro brdský výlet o hodinu a půl. Co k tomu plzeňské ČSAD vedlo?

 

Aktualizace: 02.09.2008

S kolem vlakem do Norimberku - půjde to?

news

V prosinci loňského roku jsme vás informovali o změnách v jízdních řádech vlaků, které se dotknou i cyklistů. Velice nás potěšily nové možnosti cestování vlakem do Německa. Ale ouha! Jen necelé dva týdny stačily na to, aby se slibně rozjetý jízdní řád vlaků do Norimberku a do Mnichova, který sliboval i přepravu kol, změnil.

 

Aktualizace: 02.09.2008

Nové cyklostojany na dožínkách v Rochlově

news

Na letošní dožínky do Rochlova u Nýřan přijelo cyklistů vskutku hodně. Při tom množství by se dalo očekávat problémy s parkováním kol. Na Rochlově se ale na cyklisty dobře připravili.

 

Aktualizace: 30.08.2008

Plzeňáci na dvojkole

news
Na kole jezdím hodně, ale potkat dvojkolo se mi podařilo jen párkrát. Při posledním náhodném setkání v Dnešicích se ukázalo, že osádka je z Plzně a že se vlastně známe. Dali jsme se do řeči, já si pak udělala několik snímků a protože mne zajímalo, jak se jezdí na tandemovém kole, požádala jsem je o rozhovor. S Věrkou a Bohoušem Vřešťálovými jsem si pak povídala na Rochlově, kam s pelotonem pětadvaceti plzeňských cyklistů na svém dvojkole dojeli. Tam jsem si také pozici tandemové spolujezdkyně vyzkoušela.
Aktualizace: 30.08.2008

Z Plzně pod Brdy tentokrát cyklovlakem

news
„Neseďte doma, pojeďte s námi zvláštním vlakem do Březnice," tak nabádá Sdružení pro volný čas DEMARO a Středisko volného času dětí a mládeže Plzeň na plakátku k cestě pod Brdy. Zvláštní cyklovlaky vypravuje o.s. Plzeňská dráha několikrát do roka. Pro cyklisty zajímavé destinace, které organizátoři vybírají, přilákají vždy hodně zájemců. Ostatně, to musíte zažít - vlak plný cyklistů s plnými nákladními vozy na kola, speciálním bufetovým vozem a kapelou - to vše vždy vytváří jedinečnou atmosféru. Kam vyrazí cyklovlak tentokrát?
Aktualizace: 28.08.2008
 
1 2 3 4 5 6 7 8 9